Teknotel Pcb Dizgi

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Teknotel PCB Dizgi, elektronik kart yazımındaki uzmanlığını, İstanbul’un Anadolu yakasında kurduğu üretim tesisleri hizmete dönüştürür. Nihai tüketiciye sunulan pek çok elektronik cihazın ihtiyaç duyduğu elektronik kartlar, Teknotel bünyesinde A’dan Z’ye üretilir ve firmalara hiçbir kalite zaafına fırsat bırakmayacak şekilde teslim edilir. Saatte 64000 CPH komponent dizme kapasitesine sahip makine hattıyla günde tek vardiyada 250.000 SMD malzeme montajı yapabilen Teknotel, makine parkurunda kurşunlu ve kurşunsuz proseslere uygun üretim yapar ve 24 saat dizgi hizmeti verebilecek donanıma sahiptir.


Hizmetlerimiz

Ne Yapıyoruz

Tasarım | Ar-Ge

Deneyimli ar-ge mühendislerimiz tarafından Proje tasarım, pcb çizim, prototip yapımı, smd dönüşüm, mevcut tasarım iyileştirme ve üretime uygun hale getirme hizmeti tarafımızca sağlanır.

Satınalma | Malzeme Tedarik

Dilerseniz yurdışı ve yurtiçi malzeme tedarikçilerimizden istenilen özellikleri de Pcb, stencil (Elek), Smd/Thru hole component vb. ürünlerin tedariği sizin istediğiniz standartlara uygun olarak yapılmaktadır.

Depolama | Stok Kontrol

Müşterilerimize ait komponentler Netsis sisteminde kayıt altına alınarak stok takibi sistem üzerinden kontrol edilir. Eksik, uygun olmayan malzeme müşteri onayı olmadan üretime alınmaz.

SMD Dizgi

SMD ve TH Dizgisi IPC-A-610 ve ISO 9001 standartlarına uygun şekilde prototip veya seri dizgisi yapılmaktadır.SMD dizgi kapasitemiz 54.000 komponent/saat'tir. 24 saat çalışma yeteneğine sahip SMD dizgi hattımızla termin süreleri çok kısa tutularak Müşteri memnuniyeti hedeflenir.
Ürünleriniz kurşunlu veya kurşunsuz prosese uygun olan 8 zone ısıtma 2 zone sogutma olmak üzere toplam 10 zone dan oluşan reflow fırınımızda ürünlere özel oluşturulan ısı profilleri ile takibi yapılır. Soğuk lehim, sararma, montaj sonrası oksidasyon ve çatlakların önüne geçilir.

Through Hole (THT) Dizgi

Tarafımıza ulaşan malzemeler kontrol süreci tamamlandıktan sonra hazırlıkları yapılarak istenilen standartlar sağlandıktan sonra, Through Hole (dip) malzemelerin, manuel dizgi hatlarımızda,PCB dizgisi yapılmaktadır. Dizgisi yapılan devre kartlarının, dalga lehim potasında, isteğe göre kurşunlu ya da kurşunsuz proses olarak lehimleme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kalite Kontrol | Paketleme

Dizgi işlemi yapılan bütün kartlar Saki AOI (Optik Kontrol Sistemi) tarafından kontrol edildikten sonra dilerseniz yazılım ve programlama işlemleri yapılır. Yine istenmesi halinde elektriksel test işlemleri yapılarak teslim edilir. Şirket bünyesinde bulunan araçlarımız ile İstanbul içi her noktadan ürünleriniz alınır ve teslimatı yapılır. Şehir Dışı anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları ile uygun şekilde paketleme yapılarak tarafınıza teslim edilir.