www.teknotelpcbdizgi.com

ÜRETİM

Teknotel'de, endüstrinin en iyisine ve en yeni SMD PCB Dizgi makinelerimiz var.
SP700avi Inline Krem Lehim Baskı Makinası- SMD Dizgi

SP700avi Inline Krem Lehim Baskı Makinası

 

SP700Avi, yüksek ve orta hacimli üretim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak flexibilite, hızlı ürün set-up ve changeover dan ödün vermeyecek şekilde dizayn edilmiş olan inline krem lehim baskı makinasıdır. Her eksende var olan 1 Micron çözünürlüklü lineer enkoderler ile en profesyonel sürücü teknolojisine sahiptir. Makina standart olarak, otomatik konveyor genişlik ayarı, otomatik olarak eleği alma, elek üzerinde ki krem lehim miktarını otomatik olarak ölçme ve tamamen programlanabilen elek altı temizleyici bulunmaktadır.

SM411 dizgi makinası, patenti Samsung a ait olan dual gantry ve On-the-Fly Kamera metodlarının adaptasyonu

SM-411 Yüksek Hızlı Chip Dizgi Makinası

SM411 dizgi makinası, patenti Samsung a ait olan dual gantry ve On-the-Fly Kamera metodlarının adaptasyonu ile IPC standartlarına göre 42000 CPH chip dizgisi ve 30000CPH SOP dizgisi yaparak dünyada kendi sınıfındaki makinelerin en hızlısıdır. İlave olarak yüksek hızlarda sahip olmuş olduğu 50 micron dizgi hassasiyeti ile en küçük 0402 mm (01005 inch) chiplerden 14mm IC lere kadar komponentlerin hassas dizgisine olanak sağlar. On the Fly Kamera teknolojisinde dizgi kafasında bulunan kameralar sayesinde komponent feederdan alındıktan sonra kafa hareket halinde iken komponent kafadaki kameralar ile kontrol edilip PCB üzerine dizilebilir. SM411 makinası içinde bulundurmuş olduğu 2 adet konveyor hattı ve her kafaya 6 adet nozzle yerleştirilebilen 2 adet dizgi kafası (gantry)ile aynı anda 2 adet pcb ‘nin en optimize şekilde dizgisini yapabilmektedir. PCB nin boyuna göre 2 dizgi kafası aynı anda tek bir PCB ye dizgi yapabileceği gibi,her bir kafa ayrı ayrı PCB lere de dizgi yapabilir.

CP 45 Yuksek Hizli Chip Dizgi Makinasi- SMD Dizgi

CP 45 Yüksek Hızlı Chip Dizgi Makinası

CP 45 yüksek hızlı chip dizgi makinası; patenti Samsung’a ait olan dual gantry ve On-the-Fly kamera metodlarının adaptasyonu ile IPC standartlarına göre 20000 CPH chip dizgisi ve 15000 CPH SOP dizgisi yaparak dünyada sınıfındaki makinelerin en hızlısıdır.

Teknotel PCB Dizgi Kaliteli ve Yüksek Standartlı BF 18D P40 Masa üstü AOI Makinası

BF 18D P40 Masa üstü AOI Makinası

BF18D-P40, 18 mikron ultra yüksek çözünürlüğü ile 250 x 330 mm PCB lerde yüksek hızlı inceleme sunabilen masaüstü bir modeldir. Saki’nin patentli ve öncü Line-scan Teknolojisi renkli CCD kamera ile beraber esnek, hassas ve tüm ihtiyaçları karşılayacak bir platform sunmaktadır.

Saki makinaları Multi-color aydınlatma teknolojisi, telesentrik lens, esnek programlama, daha az önleyici bakım,çok hızlı inceleme süresi gibi özellikleri ile sınıfının lideri konumundadır. SMT, thru hole/dalga lehimleme incelemeleri ile son ürünlerdeki çöp,extra komponent vb incelemesi yapılabilir. Saki’nin desktop modelleri, inline modeller ile yazılım bakımından tamamen uyumludur. BF18D-P40, 420 × 805 × 565 mm olan boyutlari ve 45 Kg ağırlığı ile inline makina inceleme yapabilirliklerinin tamamına sahiptir. SMT, thru hole/dalga lehimleme incelemeleri ile son ürünlerdeki çöp, extra komponent vb incelemesi yapılabilir.

Kurşunsuz Lehimlemeye Uygun WIN Plus Reflow Fırın

Yüksek sıcaklık motorlari ile sürülen hot air convection sistemi, sıcaklıkları bağımsız olarak ayarlanabilen 16 adet ısıtma bölgesi, harici bir profil cihazına gerek kalmadan yazılım içinde sıcaklık profili alınmasını sağlayan alt menüsü ve benzeri pek çok özelliği ile seri üretim ihtiyaçlarına uygun reflow kürleme fırını.

Teknotel PCB Dizgi SMD TH Kurşunsuz Lehimlemeye Uygun WIN Plus Reflow Fırın
Deneyimli ve Sertifikalı profesyoneller olarak kalite standartlarımızı titizlikle takip ediyoruz
Teknotel PCB Dizgi IPC A 610 Uyumlu Üretim

IPC-A-610

Elektronik kart takımlarının üretimi ve kontrolüne kılavuzluk eden bir standarttır. 6xx ile başlayan standartlar red/kabul kriterlerinden oluşan ve ayrım yapabilme yetisini geliştirmek amacıyla oluşturulmuş standartlardır (discrimination standards). . Eğitim kapsamında ideal proses bilgisinin yanı sıra “hedef”, “kabul edilir”, “proses indikatörü” ve “kusur“ kriterlerinin çok sayıda görsel örnek üzerinden değerlendirmeleri yapılmakta ve ideal proses için faydalı geri bildirimler verilmektedir. Prosesin kontrolü sırasında kalite kontrol teknisyenleri tarafından kullanılabileceği gibi üretim sırasında da teknik personelin her zaman danışabileceği kılavuz standart olarak kullanılmaktadır. Elektronik kart takımı tasarım mühendisi ile üretim (kart montaj, kablaj ve elektromekanik montaj), üretim kalite kontrolü ve giriş kalite kontrolü yapan/yapacak olan personel için tavsiye edilen bir eğitimdir.

Teknotel PCB Dizgi ISO 9001:2008 Sertifikası

ISO 9001:2008, 2015

Kalite Yönetim Sistemi; belirli bir faaliyet ilgili olarak fayda sağlamak üzere bütün ilgili tarafların yardımı ve işbirliği ile belirli kurallar koyma ve bu kuralları uygulama işlemidir. Standartlaştırma öncelikle üretimin belli bir plan ve program dâhilinde yapılmasını sağlar. Standartlaştırma, tüketiciye güven verir. Standartlaştırma sayesinde verimliliğin artacağı, kalitenin yükseleceği ifade edilir. Böylece kaliteli ve çok miktarda ürün üretebileceğinden standardizasyon, milli gelire olumlu katkıda bulunur. ​Müşteri memnuniyeti için Teknotel Elektronik olarak bu kurallar çerçevesinde hizmet vermekdeyiz.

Teknotel PCB Dizgi ESD Uyumlu Üretim

ESD

ESD kontrolünün amacı; nakliye, dağıtım (lojistik), üretim gibi aşamalarda, statik yük boşalmalarına karşı hassas elektronik komponentleri, korumaktır. Bu nedenli üretim alanlarımız da Esd ölçüm cihazları olup, antistatik ekipmanlar kullanılmaktadır.

Teknotel PCB Dizgi Rohs Uyumlu Üretim

IPC-A-610

27 Ocak 2003 tarihinde Avrupa Konseyi tarafından kabul gören 2002-95-EC numaralı zararlı maddelerin elektronik mamullerde belirli zararlı elementlerin faaliyetini kısıtlayan yönergedir. Cıva, kurşun, bromürlü, kadmiyumlu bileşenler insan sağlığına zararlı maddelerin faaliyetini yasaklar. Direktife ilişkin faaliyet kanunları çıkarmaları talep edilmiştir. RoHS ile de 2006 yılının 1 temmuz tarihinden itibaren ise piyasada yerini alacak elektrikli ve elektronik ekipmanlarda civa, kurşun, heksavalent, kadmiyum, krom, PBB (çok bromlu bifenil) ve PBDE (çok bromlu difenil seteril) maddelerinin diğer maddelerle değiştirilmiş olması gerekmektedir. AB bilgilerine göre, hazırda bulunan elektronik ve elektrikli ekipman atıklarının, bütün atıkların % 4’üne veya senelik 6.5 milyon tona olduğu tahmin edilmektedir.Bu durum hem tabiatı kirletmekte hem de dünyanın az gelişmiş ülkelerine teknoloji akışını engellemektedir.